0

Już w sprzedaży! Nowa dostawa pocisków Nosler!

 

      Pociski firmy Nosler już dostępne w ofercie naszego sklepu. W odróżnieniu od poprzedniej dostawy, teraz zobaczycie większą dostępność, zarówno pocisków myśliwskich jak i tarczowych, w różnych kalibrach. Do pozytywnych wiadomości należy zaliczyć dość umiarkowane ceny, które niestety w kolejnych dostawach mają ulec zmianie na wyższe. Dostępność Noslera w tym roku pozostawia wiele do życzenia i raczej do końca 2022 r. nic się nie zmieni w tej kwestii :(. Staramy się sprowadzać najwięcej jak tylko się da. 

Zachęcamy do sprawdzania pełnej oferty!

O kolejnych dostawach będziemy informować na bieżąco.

Dla tych, którzy jeszcze nie znają marki, pociski Nosler mają bogaty asortyment. Charakteryzują się niesamowitą precyzją oraz bardzo dobrą jakością. W ich ofercie znjadziecie różne odmiany; dla myśliwych oraz strzelców sportowych, dalekotystansowych.

Poniżej opis poszczególnych rodzajów:

CUSTOM COMPETITION

Nosler® Custom Competition™ to niezwykła jakość wynikająca z połączenia dokładnie wykonanego płaszcza z ultraprecyzyjnym rdzeniem ze stopu ołowiu. Stworzono dzięki temu pocisk o standardzie pocisku matchowego. Czubek typu hollow point posiada mały otwór, co zmniejsza wagę i zwiększa aerodynamikę, podczas gdy zakończenie typu boat tail zapewnia skuteczną charakterystykę lotu w szerokim zakresie prędkości.

 

PARTITION

Pocisk Nosler® Partition® to kamień węgielny, na którym powstała cała firma w 1948 roku i od tamtej pory jest rozwijana. Jest to pocisk, który przeniósł myśliwych ze średniowiecza pocisków z cienkimi płaszczami do czasów nowożytnych ze złożonym projektem płaszcza, który wykorzystuje dwa ołowiane rdzenie, oddzielone monolityczną przegrodą. Przedni rdzeń ołowiany został zaprojektowany tak, aby rozszerzać się, oddać energię i wywołąć ogromy wstrząs, podczas gdy tylny rdzeń ołowiany, ma zmaksymalizować utrzymanie masy. Nosler® Partition® zapewnia energię kruszenia kości, masywny kanał rany i głęboką penetrację.

1. Projekt Noslera
Specjalny stop ołowiu oraz konstrukcja podwójnego rdzenia zapewnia świetne grzybkowanie przy praktycznie każdej prędkości.
2. Stożkowy płaszcz ze stopu miedzi
Cienki płaszcz z przodu pocisku pozwala na natychmiastowe grzybkowanie, zwiększająca się grubość zapewnia kontrolę grzybkowania przy wysokich i niskich prędkościach.
3. Unikalna budowa pocisku
Wewnętrzny podział pocisku pomaga mu grzybkować i chroni drugi rdzeń, który zachowuje ponad ⅔ swojej wagi, co pozwala na głęboką penetrację.
4. Dwurdzeniowa konstrukcja
Każdy pocisk Partition zapewnia optymalną wagę i rozmiar dla najlepszej możliwej balistyki lotu oraz przy uderzeniu w cel.
5. Specjalne zaciśnięcie płaszcza
Wzmacnia pocisk i zapobiega deformacji przy ciśnieniach dla amunicji magnum.

ACCUBOND

Dzięki wyjątkowemu procesowi łączenia, który eliminuje puste przestrzenie w rdzeniu pocisku, AccuBond® łączy sprawdzony już płaszcz ze stopu miedzi Noslera ze specjalnym rdzeniem ze stopu ołowiu. Rezultatem jest pocisk, który leci precyzyjnie, głęboko penetruje i zachowuje swoją wagę, nie powodując przy tym rozległego zanieczyszczenia lufy. Unikalna biała końcówka polimerowa jest odporna na odkształcenia i inicjuje rozszerzanie się po uderzeniu.

1.  Wyjątkowy biały polimerowy czubek
Zapewnia dokładność, łatwe wprowadzanie do komory i eliminuje problem z uszkodzeniem wierzchołka pocisku.
2.  Stożkowy płaszcz ze stopu miedzi
Śmiertelna penetracja i idealne grzybkowanie przy maksymalnym zachowaniu masy pocisku i minimalnym zanieczyszczeniu lufy.
3.  Rdzeń ze stopu ołowiu
Stworzony celem równomiernego grzybkowania.
4.  Własna technologia spajania pocisku
Eliminuje jakąkolwiek możliwość separacji komponentów.
5.  Zakończenie typu boat tail
Konfiguracja typu BT świetnie łączy się z polimerowym czubkiem - sprawdza się na bardzo długich dystansach oraz ułatwia osadzanie w łusce w czasie elaboracji.

ACCUBOND LONGRANGE

Linia pocisków AccuBond® -Long Range (LR) została opracowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony myśliwych strzelających na długie dystanse, którzy prosili o pocisk myśliwski, który byłby w stanie sprostać dzisiejszemu poziomowi wysokiej jakości optyki i nabojów o ultraszybkiej prędkości. Aby dostosować się do tych ekstremalnych parametrów, pocisk AccuBond® -LR został zaprojektowany tak, aby miał minimalną prędkość uderzenia 1300 fps, aby niezawodnie rozszerzał się lub grzybkował na tych znacznie dłuższych dystansach, w porównaniu z minimalną prędkością uderzenia 1800 fps wszystkich innych myśliwskich pocisków Nosler®.

A co z wydajnością na bliskim dystansie? Ponieważ ołowiany rdzeń jest połączony z miedzianym płaszczem, pocisk AccuBond®-LR wytrzyma ekstremalne prędkości. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność przy tak szerokim zakresie prędkości uderzenia, miedziany płaszcz jest zwężany, co oznacza, że jest cienki na czubku i staje się znacznie grubszy w kierunku nasady zakończenia pocisku.

1. Wyjątkowy szary polimerowy czubek
Zapewnia dokładność, łatwe wprowadzanie do komory i eliminuje problem z uszkodzeniem wierzchołka pocisku.
2. Zespolony płaszcz i rdzeń
dla makymalnego zachowania masy, penetracji i przeniesienia energii
3. Idealny Ogive
Płynne podawania amunicji oraz jednolitość osadzenia pocisku
4. Niezawodna ekspansja
Niezawodna ekspansja w szerokim zakresie prędkości,
5. Zakończenie typu boat tail
Konfiguracja typu BT świetnie łączy się z polimerowym czubkiem - sprawdza się na bardzo długich dystansach oraz ułatwia osadzanie w łusce w czasie elaboracji.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.