O nas

Naszym celem jest bycie firmą nowoczesną, działająca sprawnie i szybko reagującą na potrzeby posiadaczy broni w Polsce. Wiodącą ofertą jest elaboracja amunicji, ale staramy się rozwijać także dział narzędzi rusznikarskich, akcesoriów do broni, w tym do czyszczenia. 

"Z nami prosto, skutecznie do celu" to nasze główne motto.

Stawiamy zawsze na uczciwość, szczerość, rzetelność i dostarczanie poprzez to, co i jak robimy, satysfakcji innym ludziom.

W "Parabellum. Liczy się każdy szczegół".

Nie skupiamy się tylko na dniu dzisiejszym, ale "Mierzymy daleko".

Sami zobaczcie, jak to było i jest, krok po kroku.

2004 rok, czerwiec

Przedsiębiorstwo Konsultingowo-Usługowe "Parabellum" Sp. z o.o. rozpoczęło swoją działalność, oferując broń używaną, współczesną jak i dla kolekcjonerów. Jeden z założycieli firmy był w tamtym czasie sympatykiem strzelectwa, jednym z pierwszych i największych kolekcjonerów broni palnej w Polsce.

2005 rok, luty

Otwarcie jednej z pierwszych w Warszawie i okolicach, komercyjnej, nowoczesnej, krytej strzelnicy.

2007 rok

Okazało się, że obrany kierunek działania nie gwarantuje sukcesu prowadzenia działalności, dlatego kolejne hobby jakim była elaboracja amunicji, stała się inspiracją dla obrania nowego profilu firmy.

2008 rok

Parabellum jako jeden z pierwszych sklepów w Polsce zaczął oferować narzędzia, pociski, łuski do elaboracji, robiąc to w pełnym asortymencie, kompleksowo i w sposób przemyślany.

2010 rok

Działania spółki zaowocowały bezpośrednią współpracą z producentami narzędzi takimi jak Lee Precision, Lyman i Redding oraz producentem pocisków Sierra Bullets, których zostaliśmy oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem.

Przygotowanie magazynu do przechowywania prochu. Dzięki temu Parabellum jako drugi dystrybutor weszło na rynek oferując nowe marki Hodgdon, IMR, Winchester. Od tej pory elaboranci amunicji zyskali dostęp do prochu innego niż Vihtavuori, dystrybuowanego wówczas przez firmę Cenzin. Po trzech latach sprzedaży, dzięki fenomenalnym właściwościom prochów amerykańskich, udało się przekonać prawie 50% użytkowników do ich używania.

2012 rok

Wprowadzamy na polski rynek nowość, jaką były wówczas spłonki Murom, produkcji rosyjskiej. 

2013 rok

Na skutek czynników zewnętrznych, ale także pod wpływem zapytań i sugestii elaborujących amunicję, nasza firma zdecydowała się na poszerzenie oferty prochów bezdymnych o markę Lovex.

Rozpoczynamy oficjalną dystrybucję pocisków Berger Bullets i pomimo dobrych wyników sprzedaży, po wykupieniu firmy przez Lapua, zostajemy szybko pozbawieni możliwości bezpośredniej współpracy.

2014 rok

Zaczynamy dystrybucję prochów Vihtavuori obok dwóch innych przedstawicieli i notujemy najlepsze z całej trójki wyniki sprzedaży. 

2015 rok

Na skutek problemów z dostępnością prochów amerykańskich jak i fińskich, na rynek europejski wchodzi nowy gracz ze Szwajcarii oferując proch Reload Swiss. W tym samym czasie debiut ma miejsce także w Polsce z naszym skromnym udziałem.

Zaczynamy współpracę z Fiocchi, oferując pełną gamę spłonek do amunicji.

Wprowadzamy do oferty specjalistyczne narzędzia dla wymagających, firmy K&M Precision Shooting Products.

2016 rok

Rzucamy sobie kolejne wyzwanie. Decydujemy się na dystrybucję prochu Vectan od Nobel Sport z Francji.

2018 rok

Wchodzimy do gry z narzędziami marki Forster jako oficjalny dystrybutor w Polsce. 

2019 rok

Zaczynamy współpracę z firmą L.E. Wilson, producentem trymerów do skracania łusek i wysokiej jakości matryc do formatowania łusek oraz precyzyjnego osadzania pocisków.

2021 rok

Po latach zastanawiania decydujemy się wprowadzić do naszej dystrybucji prasy progresywne firmy Dillon Precision. 

Czy znalazłeś to, czego szukałeś?
Copyright © 2018 Parabellum