.338 HPBT 250 grs. MatchKing op. 50 szt. #2650
Współczynniki balistyczne i zakresy prędkości:
.587 @ 2150 fps i powyżej
.606 pomiędzy 1700 i 2150 fps
.576 pomiędzy 1400 i 1700 fps
.484 @ 1400 fps i poniżej
Poniżej znajdziesz opisy pocisków które pomogą Ci dobrać pocisk do strzelania tarczowego lub łowiectwa w zależności od potrzeb i warunków. Wybór pocisku do sprawa indywidualna, ale są określone parametry techniczne o których powinieneś wiedzieć.
Napisz swoją recenzję
O.338 HPBT 250 grs. MatchKing op. 50 szt. #2650Opis produktu
MatchKing: Pociski opracowane do strzelania tarczowego, gdzie przede wszystkim celność miała wpływ na kształt i konstrukcję pocisku. Bardzo cienki płaszcz koncentrycznie zespolony z pociskiem z maksymalnym odchyleniem 0.0003 cala oraz gramatura pocisków w tolerancji ± 0.3 grain. Pociski MatchKing z przodu mają niewielki otwór którego kształt zapewnia bardzo wysoki współczynnik balistyczny. Tył pocisku zwęża się w celu zmniejszenia oporu i dalszej poprawy współczynnika balistycznego. Produkcja odbywa się z zachowaniem bardzo wysokich standardów. Celność pocisków Sierra znajduje potwierdzenie na całym świecie, o czym może świadczyć liczba wygranych zawodów przez strzelców sportowych, większa niż wszystkich strzelców razem wziętych, używających pocisków innych producentów. Chociaż pociski te są także używane do polowań, to producent zaleca jedynie używanie ich w strzelectwie sportowym.
BlitzKing: Te pociski są przeznaczone do polowania na drobną zwierzynę gdyż z uwagi na budowę, cienki płaszcz defragmentują w tuszy tracąc znacznie na masie. Jednocześnie zastosowany z przodu czubek ze specjalnie opracowanej masy zapewnia bardzo dobrą celność, zbliżoną do pocisków tarczowych MatchKing. Lżejsze pociski w kalibrze .22 są zaprojektowane do wystrzeliwania z prędkością do 1340 metrów na sekundę. Najlżejszy pocisk 6mm BlitzKing może być wystrzeliwany z prędkością wylotową do 1220 metrów na sekundę.
Hornet: Są to pociski kalibru .22 o wadze 40 i 45 grain zaprojektowane w tradycyjnym kształcie dla amunicji 22 Hornet. Ich celem jest polowanie na małą zwierzynę i zaprojektowane tak, aby rozwijać się w tuszy przy prędkości w zakresie 760 – 850 metrów na sekundę, choć mogą być ładowane w amunicji generującej prędkość do 1070 m/s.
Varminter: Pociski zaprojektowane z myślą o dużej ekspansji i natychmiastowym zabiciu małej zwierzyny. Pociski Varminter wystpępują w kształtach HP (otworek z przodu), SPT (ostry początek, płaska podstawa) oraz SMP (półokrągły czubek). Pociski Varminter mają stosunkowo cienki płasz, który sprzyja ekspansji, ale nie tracą przy tym nic ze swojej siły nawet przy największych prędkościach. Pociski opisane jako Blitz zostały zaprojektowane dla średnich prędkości (poniżej 3600 fps/ 1097m/s).
Pro-Hunter: Wszystkie pociski Pro-Hunter mają płaska podstawę oraz posiadają zaokrąglony czubek (RN), półokrągły czubek (SMP), ostry czubek (SPT), płaski czubek (FN) oraz dziurkę z przodu (HP/FN). Część pocisków posiada opatentowany przez Sierrę Power Jacket który zwiększa ekspansję pocisku przy amunicji o średniej prędkości. Pociski Pro-Hunter mają wagę od średniej do bardzo ciężkiej w każdym kalibrze i zostały tak skonstruowane żeby optymalnie połączyć penetrację i ekspansje w średniej i bardzo dużej zwierzynie.
GameKing: Wszystkie pociski GameKing zostały sklasyfikowane jako pociski do polowań. Tył pocisku zwęża się ( boat tail) w celu zmniejszenia oporu i dalszej poprawy współczynnika balistycznego. Pociski GameKing występują w kształtach HPBT (otworek z przodu, zwężony tył), SBT (ostry początek, zwężony tył) oraz FMJBT (pełny płaszcz ze zwężonym tyłem). W klasyfikacji pociski te mają wagę od średniej do ciężkiej w każdym kalibrze. Dzięki kształtowi boat tail pociski mają wysoki współczynnik balistyczny oraz zachowują swoje parametry nawet przy pionowym wietrze. Pociski zostały tak skonstruowane żeby optymalnie połączyć penetrację i ekspansje w średniej i dużej zwierzynie.
Więcej informacji
SKU | Sierra2650 |
---|---|
Producent | Sierra Bullets |
Waga pocisku | 250 gr / 16,2 g |
Wymagane pozwolenie | Bez pozwolenia |