Wilson - Narzędzia, zrodzone z miłości do strzelectwa

Ładuję... 70 widok(y)

W tym krótkim wpisie chcieliśmy przybliżyć Wam historię firmy L. E. Wilson, marki która powstała z miłości oraz pasji do strzelectwa

Historia L.E. Wilson

   
1914
Sam Wilson po raz pierwszy zaczął strzelać podczas I wojny światowej. Po powrocie do domu z wojska jego entuzjazm do strzelectwa doprowadził go do uczestnictwa i wygrywania wielu zawodów w Stanach Zjednoczonych i za granicą. W 1919 r. zajął trzecie miejsce we Francji w zawodach American Expeditionary Forces Match i otrzymał medal od generała Johna Josepha (Blackjacka) Pershinga. W tym samym roku wygrał zawody w Caldwell w stanie New Jersey z doskonałym wynikiem. Sam został krajowym mistrzem w strzelaniu z karabinu małokalibrowego w 1920 roku i zdobył Odznakę Zasłużonego Strzelca Pistoletowego we Francji w 1923 roku.

 

warsztat elaboracji

1927
W 1927 roku Sam Wilson zaczął produkować własne narzędzia i przyrządy pomiarowe, ponieważ nie był w stanie znaleźć narzędzi, które zaspokoiłyby jego potrzeby związane z elaboracją. Odbywało się to w małym sklepie w Cashmere, WA. Miłość Sama do strzelectwa zainspirowała go do zaprojektowania niemal całej linii produktów sprzedawanych do dziś. Od tego czasu L. E. Wilson Inc. produkuje narzędzia do ręcznej elaboracji, bez kompromisów w zakresie jakości wykonania i materiałów. Wszystkie narzędzia zostały zaprojektowane z myślą o dokładności, precyzji i bezpieczeństwie użytkownika.

1929
Wygrał także mistrzostwa kraju w strzelaniu z pistoletu w Camp Perry w Ohio w 1929 roku. Sam wycofał się z wolnostojących zawodów karabinowych i pistoletowych w 1936 roku, kiedy zaczął strzelać w zawodach benchrestowych.

1954
W 1954 roku Sam wygrał zawody National Bench Rest Competition z dziesięciostrzałową grupą z odległości 100 jardów.

 

wilson medale

1968
W 1968 roku Jon Morrison, pasierb Jacka, rozpoczął pracę w firmie w pełnym wymiarze godzin. W 1969 r. Jon wyjechał, by odbyć dwuletnią służbę wojskową jako snajper. Po pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów, Jon zaczął pracować w Wilson's w pełnym wymiarze godzin, ucząc się wszystkich aspektów działalności firmy.

 

1973
W 1973 roku Sam został wprowadzony do Rifle Magazines Bench Rest Hall of Fame za swoje umiejętności strzeleckie i rozwój narzędzi do elaboracji amunicji.

 

1985
W 1985 roku Sam zmarł, a jego synowie, Jack i Jim Wilson, kontynuowali prowadzenie firmy.

 

wilson na strzelnicy

1988
W 1988 roku Jack odkupił wszystkie pozostałe udziały od swojego brata Jima.

 

1993
Po śmierci Jacka w 1993 roku jego pasierb, Jon Morrison, kupił firmę, aby utrzymać ją w rodzinie. Do dziś jest on jej obecnym właścicielem

 

2007
W 2007 r. Jon wprowadził do firmy swojego zięcia i córkę, Dana i Jaclyn Reichertów, aby uczyli się, obsługiwali i rozwijali Wilson Tools dzięki nowemu skomputeryzowanemu sprzętowi i technologii CNC. Jon elaboruje oraz strzela od ponad 40 lat, a teraz przekazuje im swoją wiedzę na temat strzelania. Dan i Jaclyn oboje wywodzą się z biznesu i pracy w dużych firmach. Ich celem jest kontynuowanie produkcji najwyższej jakości narzędzi do elaboracji na rynku i rozszerzanie linii produktów, aby zaspokoić potrzeby i wyzwania współczesnego strzelca wyczynowego.

Wilsonowie mają długą historię służby dla swojego kraju. Sam walczył w armii podczas I wojny światowej. Jim latał na bombowcach, a Jack na Mustangach P51 podczas II wojny światowej. Po powrocie z wojny Jack i Jim pracowali z ojcem w Wilson Tools i podzielali jego zainteresowanie strzelectwem. Mary również lubiła strzelać ze swoim tatą i braćmi.

 

flaga usa

 

2017
Jon przeszedł na emeryturę i nadal jest zaangażowany w główne decyzje biznesowe, jednak własność przeszła na Dana i Jaclyn. Będą oni kontynuować długą tradycję utrzymywania najwyższych standardów jakości i dokładności.

 

Narzędzia L. E. Wilson

 1. Wilson - Case Gage Depth Micrometer
  637,00 zł
  Brak w magazynie
 2. Wilson - sprawdzian Headspace oraz długości łuski amunicji karabinowej
  Ocena:
  100%

  Zaczynając od 189,00 zł

 3. Wilson - Matryca z ekspanderem do szyjki łuski

  Zaczynając od 378,00 zł

 4. Wilson - Matryca osadzająca ze śrubą mikrometryczną
  Ocena:
  100%

  Zaczynając od 661,00 zł

Copyright © 2018 Parabellum