0

Ponownie w naszej ofercie długo wyczekiwane produkty marki Lyman, takie jak: dozownik objętościowy i mikrodozownik, prasy, zestawy do elaboracji oraz szeroka gama form do odlewania pocisków, które wzbogaciliśmy o kilka nowych pozycji.

 

Dozownik prochu Lyman Brass-Smith

Posłuży zarówno tym elaborującym, którzy chcą napełniać łuski pistoletowe jak i karabinowe, zapewniając znakomitą dokładność oraz powtarzalność. Komora dozująca wykonana ze stali posiada wygodną w obsłudze śrubę mikrometryczną, dzięki której zmiana ustawień jest niezwykle prosta. Zasobnik na proch wyposażony jest we wkładkę wyrównującą nacisk prochu dla większej dokładności. Do zestawu dołączone są dwie końcówki do zasypywania prochu, które obsłużą praktycznie wszystkie kalibry.

• Regulacja mikrometryczna,
• Zakres odmierzania: 1-130 grain,
• Wygodny w użyciu dla lewo i praworęcznych,
• Możliwość montażu rączki w wygodnej pozycji,
• Cylinder dozujący ze stali CNC,
• Zawiera wkładkę wyrównującą nacisk prochu,
• Gwint 7/8 "x14 pasujących do wszystkich pras i stojaków.

 

Dozownik Prochu Lyman Brass - Smith - Sprawdź

 

Mikrodozownik Prochu Lyman Brass Smith z regulowaną wysokością

Został zaprojektowany dla wymagających, łącząc wszystkie pożądane funkcje w całość. Korpus mikrodozownika został wykonany z odlewanego aluminium, którego wysokość można regulować. Podstawa jest wykonana z solidnego kawałka stali, co nadaje dozownikowi dużą wagę i stabilność. Wyposażony jest również w aluminiową rurkę podającą, która może być ustawiona na dłuższy zasięg, przy użyciu dołączonego przedłużenia. Dzięki temu można go stosować z wagami o różnych gabarytach. Pokrętło o dużej średnicy zapewnia większą precyzję i kontrolę podczas zasypywania prochu.

 

Mikrodozowanik Prochu Lyman Brass Smith - Sprawdź

 

Prasa Lyman Brass Smith All-American 8 z 8 - stanowiskową głowicą.

To najbardziej funkcjonalna oraz wytrzymała prasa rewolwerowa na rynku!

Posiada bardzo dużą 8-stanowiskową głowicę wykonaną z żeliwa, wyposażoną w łatwo usuwalną śrubę, która ułatwia wymianę. Osiem stanowisk pozwoli obsadzić dwa pełne zestawy matryc składające się z czterech elementów lub cztery komplety po dwie matryce. Rama prasy jest sztywna, żeliwna, mieszcząca tłok o średnicy 1 cala, zamontowanego na podwójnym mocowaniu. Jest na tyle duża, aby można było pracować z największymi nabojami karabinowymi.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych pras, Lyman Brass Smith All-American 8 jest wyposażona w nowo opracowaną linię do osadzania spłonek. Rurkowy zasobnik jest całkowicie niezawodny i prosty w użyciu, a dla większego bezpieczeństwa podajnik spłonek zabezpieczono stalową osłoną.

Prasa All-American 8 przystosowana jest zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych. Prasa jest przeznaczona do stosowania z matrycami o gwincie 7/8"x14 oraz standardowymi uchwytami łusek.

 

Prasa Lyman Brass Smith All-American 8 - Sprawdź

 

Prasa Lyman Brass-Smith Ideal

Idealne rozwiązanie dla początkujących lub jako precyzyjna prasa pomocnicza dla osób z doświadczeniem w elaboracji amunicji do wykonania określonej operacji. Kompaktowa konstrukcja prasy Ideal wymaga minimalnego miejsca na stole. Wytrzymała rama jest wykonana z żeliwa, podczas gdy inne elementy są ze stali. Prasa skonstruowana tak, aby umożliwić jej uniwersalne zastosowanie, 1-calowy tłok i prześwit 3 i 7/8 ", który może obsłużyć wszystkie kalibry pistoletowe oraz karabinowe o maksymalnej długości do 3,7". Ramię dźwigni umieszczone jest centralnie, co ułatwia obsługę oburęczną, a uchwyt kulkowy zapewnia wygodną obsługę. Prasa Ideal jest kompatybilna ze wszystkimi matrycami o gwincie 7/8x14. Pasują też do niej standardowe uchwyty łusek.

 

Prasa Lyman Brass-Smith Ideal - Sprawdź

 

Prasa Lyman Brass-Smith Victory

Numer 1 wśród pras firmy Lyman!

Nie można znaleźć bardziej wytrzymałej i stabilnej prasy jednostanowiskowej. Firma zaczęła od ciężkiej żeliwnej ramy zamkniętej typu "O", dodała do tego tłok o średnicy 1"  i połączyła to wszystko podwójnym mocowaniem. Podczas elaboracji poczujesz ścisłe, precyzyjne dopasowanie i płynną pracę. Prasa Lyman Brass-Smith Victory jest wyposażona w nowo opracowaną linię do osadzania spłonek. Rurkowy zasobnik jest niezawodny i prosty w użyciu, a podajnik spłonek zabezpieczony jest stalową osłoną. Duży prześwit ramy o wymiarach 5" sprawia, że prasa Brass-Smith Victory wykona nawet największe kalibry magnum. Idealna dla osób prawo jak i leworęcznych. Przeznaczona do stosowania z matrycami o gwincie 7/8"x14 oraz standardowymi uchwytami łusek.

 

Prasa Lyman Brass-Smith Victory - Sprawdź

 

Poniżej gotowe zestawy z prasami marki Lyman:

 

Lyman - Zestaw do elaboracji z prasą Victory - Sprawdź

 

Lyman - Zestaw do elaboracji z prasą Ideal - Sprawdź

 

Lyman - Zestaw do elaboracji z prasą All-American 8 - Sprawdź

 

W naszym sklepie można również znaleźć szeroką gamę form do odlewania pocisków: do broni krótkiej oraz do broni długiej, pojedynczych i podwójnych, do pocisków kulistych, do 12 GA typu Sabot, 20 GA typu Sabot, 12 GA typu Foster, 20 GA typu Foster.

 

Formy do odlewania pocisków marki Lyman - Sprawdź

 

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.