0

 

Dlaczego warto rozważyć toczenie szyjki łuski?

Dla większości strzelców precyzyjnych będzie to krok w uzyskaniu jeszcze lepszej elaborowanej amunicji. Toczenie szyjki łuski to faktyczna poprawa jakości, która polega na wyrównaniu i optymalizacji napięcia szyjki na osadzonym pocisku. Nierówne napięcie jest czynnikiem przyczyniającym się do zmienności prędkości wylotowej, która sama w sobie jest istotnym czynnikiem wpływającym na lot pocisku na dużych odległościach.

W pierwszej kolejności łuskę należy sformatować przy użyciu matrycy FL (full-length) oraz skrócić na odpowiednią długość. Jeżeli łuski są nowe wystarczy użyć ekspandera, a następnie skrócić je.

                                 

Matyce z ekspanderem firmy K&M zostały zaprojektowane tak, aby działać razem z urządzeniem do toczenia łuski K&M. Przy toczeniu szyjki łuski sugerujemy użycie obu narzędzi jednej firmy.

Pamiętaj o lubrykacji!

Dotyczy to zarówno ekspandera jak i pilota. Pilot w urządzeniu do toczenia łuski zatrzyma łuskę i nie pozwoli na stoczenie jej dalej niż w obrębie szyki. Dlatego bardzo ważne jest wcześniej wspomniane skrócenie na odpowiednią długość.

                                   

Urządzenie K&M ma unikalny mechanizm regulacji noża tnącego, który pozwala na bardzo precyzyjną regulację. Konstrukcja obejmuje bardzo drobny skok gwintu śruby, która zapewnia 0,002” posuw frezu przy każdym obrocie nakrętki regulacyjnej. Na korpusie urządzenia znajdują się punkty rozmieszczone co 30 stopni (jako odniesienie), a na powierzchni nakrętki regulacyjnej znajduje się jeden punkt. Gdy nakrętka regulacyjna jest obracana o jeden punkt, posuw frezu wynosi 0,0002 ”.

                                     

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.